علت افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آمریکا

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کشور روسیه در ماه گذشته حدود ۱.۰۷۸ میلیون تن نفت کوره به آمریکا صادر کرد. طبق گزارشات منتشر شده میزان واردات نفت ماه ژوییه ۱۶ درصد بیشتر از ماه ژوئن بود. تنها دلیل آن هم این موضوع بود که پالایشگاه‌های آمریکایی ناچار بودند جایگزینی برای نفت ونزوئلا پیدا […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کشور روسیه در ماه گذشته حدود ۱.۰۷۸ میلیون تن نفت کوره به آمریکا صادر کرد. طبق گزارشات منتشر شده میزان واردات نفت ماه ژوییه ۱۶ درصد بیشتر از ماه ژوئن بود. تنها دلیل آن هم این موضوع بود که پالایشگاه‌های آمریکایی ناچار بودند جایگزینی برای نفت ونزوئلا پیدا کنند. بسیاری از پالایشگاه‌ها به دلیل تحریم‌های همه جانبه از طرف آمریکا بر علیه ونزوئلا به ناچاربه استفاده از نفت کوره روی ببرند، به دلیل اینکه نفت کوره می توانند در پالایشگاه‌هایی که نمی توانند بدون نفت سنگین فعالیت کنند، به عنوان جایگزین مورد استفاده قرار بگیرد.
صادرات نفت کوره روسیه به آمریکا از مدت‌ها قبل افزایش پیدا کرده بود. طبق آمار منتشر شده، کشور روسیه در سال گذشته ۱۱ میلیون تن نفت کوره به آمریکا صادر کرده که این میزان تقریبا دو برابر میزان صادرات نفت در سال ۲۰۱۸ بوده، تنها دلیل آن هم ای موضوع بود که پالایشگاه‌های آمریکایی بیشتر جذب قیمت پایین این خوراک و هزینه پایین حمل آن شدند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری