کفگیر کویتی ها کف دیگ خورد

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کاهش قیمت نفت در بازار جهانی باعث به هم خوردن تراز مالی کشور کویت شده است. طبق گفته‌های وزیر دارایی کویت: اگر سطح درآمد دولت همچنان بخواهد روند نزولی را طی کند،کشور از ماه نوامبر حتی پول کافی برای پرداخت حقوق کارکنان خود را نخواهد داشت. تا زمانی […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کاهش قیمت نفت در بازار جهانی باعث به هم خوردن تراز مالی کشور کویت شده است. طبق گفته‌های وزیر دارایی کویت: اگر سطح درآمد دولت همچنان بخواهد روند نزولی را طی کند،کشور از ماه نوامبر حتی پول کافی برای پرداخت حقوق کارکنان خود را نخواهد داشت. تا زمانی که قیمت نفت افزایش پیدا نکند دولت کویت مجبور است از منابع خود در صندوق های ذخیره برای پرداخت حقوق کارکنان هزینه کند.

در سال ۲۰۲۰ کسری بودجه کویت ۱۸.۴۴ میلیارد دلار اندازه گیری شده است و انتظار می رود با توجه به شیوع کرونا و پایین بودن قیمت نفت در سطح پایین کسری بودجه امسال به ۴۵.۷۸ میلیارد دلار افزایش پیدا کند. این مقدار بسیار بیشتر از کسری بودجه پیش‌بینی شده بود. این موضوع می‌تواند برای این کشور مشکل ساز شود به دلیل آنکه کشور کویت از لحاظ مالی به صنعت نفت خود بسیار وابسته است و بخش بیشتر درآمد دولت کویت از طریق همین صنعت به دست می‌آید.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری