کاهش بودجه نفت کویت

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کشور کویت هزینه بخش نفتی خود را که در سال مالی ۲۰۲۱-۲۰۲۰  که به دنبال شرایط اقتصادی، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، تحت تاثیرگذاشتن تمامی کسب و کارها و بازارهای جهانی و سقوط قیمت نفت ایجاد شده را به ۲.۳ میلیارد دلار کاهش داد. کشور کویت از […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کشور کویت هزینه بخش نفتی خود را که در سال مالی ۲۰۲۱-۲۰۲۰  که به دنبال شرایط اقتصادی، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، تحت تاثیرگذاشتن تمامی کسب و کارها و بازارهای جهانی و سقوط قیمت نفت ایجاد شده را به ۲.۳ میلیارد دلار کاهش داد.

کشور کویت از لحاظ درآمدی به نفت خود بسیار وابسته است، به طوری که از سقوط قیمت نفت در بازار جهانی به شدت آسیب دیده و اقتصادش دچار بحران‌های شدیدی شده است. این کشور حدود ۵۰ درصد از تولید ناخالص داخلی، بیش از ۹۰ درصد از صادرات و حدود ۹۰ درصد از درآمد مالی خودش را از محصولات هیدروکربن به دست می آورد.

بانک ملی کویت که بزرگترین وام دهنده کشور است، پیش بینی کرده که کسری بودجه این کشور در سال مالی جاری به ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است که این میزان بالاترین کسری بودجه از زمان جنگ خلیج فارس در این منطقه است.

منبع: ایسنا

 

 

اشتراک گذاری