پمپئو: تحریم‌های جدید علیه ایران در راه است.

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بعد از اعلام تحریم های جدید علیه ایران از سوی وزارت خزانه داری و وزارت خارجه آمریکا، ادعا کرد که ایران از درآمد صنعت نفت خود به عنوان یک منبع درآمد برای فعالیت‌های مخربش استفاده می‌کند. وی در یک بیانیه عنوان کرد: صنعت نفت […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بعد از اعلام تحریم های جدید علیه ایران از سوی وزارت خزانه داری و وزارت خارجه آمریکا، ادعا کرد که ایران از درآمد صنعت نفت خود به عنوان یک منبع درآمد برای فعالیت‌های مخربش استفاده می‌کند. وی در یک بیانیه عنوان کرد: صنعت نفت ایران یک منبع عمده درآمد برای رژیم ایران است و هزینه فعالیت‌های مخرب آن در سراسر خاورمیانه را تامین می‌کند. اقدامات امروز ما بار دیگر بر تعهد ایالات متحده در جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به منابع مالی مورد نیاز آن رژیم جهت تامین مالی تروریسم و سایر فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آن، تاکید می‌کند. آمریکا که سخت ترین تحریم‌های تاریخ را علیه ایران وضع کرده عنوان کرد: ما بار دیگر از ایران می‌خواهیم که از آسیب رساندن به رفاه و سعادت مردم ایران از طریق سوءاستفاده از منابع طبیعی برای گسترش هرج و مرج، دست بردارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در روز گذشته ۶ شرکت را به دلیل همکاری با شرکت پتروشیمی تریلاینس در ایران، امارات متحده عربی و چین به فهرست تحریم‌های خود اضافه شدند. شرکت پتروشیمی زاگرس در ایران، پتروتک اف‌زی‌ای در امارات متحده عربی، شرکت انرژی تریو در امارات متحده عربی، شرکت فناوری ژینگو در چین، شرکت چینی انرژی دایناپکس در هنگ‌کنگ، و شرکت چینی دینرین در هنگ‌کنگ شرکت‌هایی هستند که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شدند.
شرکت پالایش آبادان در ایران، شرکت کشتیرانی ژیهانگ در چین، شرکت «نیو فار لجیستیکز» با مسئولیت محدود، شرکت کشتیرانی انرژی «سینو»، و شرکت معاملات پتروشیمی کمترانس در امارات متحده عربی، و سه تن از مدیران ارشد این نهادها هم توسط وزارت خارجه آمریکا تحریم شده‌اند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری