درخواست کاهش تولید نفت دولت عراق از اقلیم کردستان عراق

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: طبق بیانیه‌ای که به دولت فدرال کردستان ارسال شده، دولت فدرال عراق از این اقلیم خواسته تا تولیدات نفتی خود را حدود ۱۲۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد. با وجود اینکه کردستان عراق بخش بزرگی از تولیدات نفت کشور را در دست دارد و باید در راستای […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: طبق بیانیه‌ای که به دولت فدرال کردستان ارسال شده، دولت فدرال عراق از این اقلیم خواسته تا تولیدات نفتی خود را حدود ۱۲۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد. با وجود اینکه کردستان عراق بخش بزرگی از تولیدات نفت کشور را در دست دارد و باید در راستای کاهش تولید اجباری عراق طبق تعهد اوپک همکاری کند، عراق باید عدم تعهدی که به قرارداد کاهش تولید نفت اوپک پلاس در ماه‌های گذشته را با کاهش بیشتر تولیدات نفتی خود جبران کند.
کردستان عراق از اول سال جاری روزانه یک میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده، اما درست پس از بسته شدن قرارداد اوپک پلاس به منظور کاهش ۹.۷ میلیون بشکه در روز از تولید نفت، ثامر الغضبان، وزیر نفت وقت عراق اعلام کرد اقلیم هم باید در این کاهش تولید مشارکت داشته باشد. عراق دومین کشور تولید کننده بزرگ نفت در اوپک است و می‌تواند سهم بزرگی از کاهش تولیدات نفتی قرارداد اوپک پلاس را در دست گیرد اما تا به این لحظه طبق سهمیه خود تولیداتش را پایین نیاورده است.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری