تخلف امارات در مقابل تعهدش به اوپک پلاس

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: درست در شرایطی که اوپک پلاس توانست بازار جهانی نفت را کنترل کند و تعادل را تا حدودی به بازار برگرداند  متخلفین از این تعهد تازه مشخص شدند. امارات متحده عربی که شریک وفادار عربستان سعودی است  در ماه ژوئیه بیشتر از سهمیه مشخص شده خودش نفت به […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: درست در شرایطی که اوپک پلاس توانست بازار جهانی نفت را کنترل کند و تعادل را تا حدودی به بازار برگرداند  متخلفین از این تعهد تازه مشخص شدند. امارات متحده عربی که شریک وفادار عربستان سعودی است  در ماه ژوئیه بیشتر از سهمیه مشخص شده خودش نفت به بازار عرضه کرد. امارات هم اعلام کرد که در ماه اوت از سهمیه خودش در اوپک پلاس پیروی نکرد. آژانس بین‌المللی انرژی ماه گذشته در گزارش بازار نفت خود عنوان کرد که امارات متحده عربی در ماه ژوئیه روزانه ۳ میلیون بشکه نفت تولید کرده است.
مؤسسه تحقیقاتی کپلر هم عنوان کرد که صادرات این کشور بسیار بالاتر از آمار رسمی تولید امارات است، در حالی که آمار مربوط به نفتکش‌ها نشان می‌دهد که این عضو اوپک ماه گذشته میلادی حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز نفت عرضه کرده است.

منبع: شانا

اشتراک گذاری