نقش ژنتیک در بیماری کووید۱۹

به گزارش شیمی‌نیوز: نادر توکلی، معاون درمان ستاد مبارزه با بیماری کرونا عنوان کرد؛ تا به امروز  پلاسما درمانی در مطالعات بسیار کوچک توانسته جواب مثبتی و امیدوارکننده‌ای را از خود نشان دهد. اما هنوز این مطالعات قوی نیستند تا بتوانیم به آن به چشم یک راه درمان برای این بیماری نگاه کنیم. داروهایی که […]

به گزارش شیمی‌نیوز: نادر توکلی، معاون درمان ستاد مبارزه با بیماری کرونا عنوان کرد؛ تا به امروز  پلاسما درمانی در مطالعات بسیار کوچک توانسته جواب مثبتی و امیدوارکننده‌ای را از خود نشان دهد. اما هنوز این مطالعات قوی نیستند تا بتوانیم به آن به چشم یک راه درمان برای این بیماری نگاه کنیم. داروهایی که امروزه نام‌هایشان در رسانه‌های عمومی ذکر می‌شود چون اکتمرا که اختصاصاً برای بیماران روماتیسمی یا IVIGG است که بیشتر برای درمان بیماری‌هاینورولوژیک و یا داروی رمدسیویر که برای درمان برخی بیماری‌های ویروسی استفاده می‌شود.
وی در ادامه اضافه کرد: وقتی پلاسمای بیمار بهبود یافته را که دارای ایمونوگلوبولین است، به کسی که بیماری را گرفته، تزریق می‌کنند، تأثیر مثبتی دارد، اما تا به امروز به دلیل رفتار متفاوتی که این ویروس از خود نشان داده است نه می‌توانیم پلاسما تراپی را رد کنیم و نه می‌توانیم آن بپذیریم که می‌تواند این بیماری را شکست دهد. با توجه به اینکه جمعیت کشور بسیار بالاست، میزان پلاسما موجود در سازمان انتقال خون کافی نیست. یافته‌های جدید نشان می‌دهد که این بیماری می‌تواند به ژنتیک فرد بستگی داشته باشد. ژنتیک مشخص می‌کند که بدن این بیماری را بپذیرد یاخیر.

اشتراک گذاری