پیشنهاد دولت استرالیا برای باز ماندن پالایشگاه‌های نفتی

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: دولت استرالیا برای ادامه فعالیت ۴ پالایشگاه نفتی پیشنهاد سرمایه‌گذاری ۱.۶۷ میلیارد دلار آمریکا را به مدت ۱۰ سال داد. پالایشگاه‌های نفت استرالیا از کاهش میزان تقاضا برای سوخت و نفت به دنبال شیوع ویروس کرونا به شدت آسیب دید. به طوری که این آسیب به قدری سنگین […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: دولت استرالیا برای ادامه فعالیت ۴ پالایشگاه نفتی پیشنهاد سرمایه‌گذاری ۱.۶۷ میلیارد دلار آمریکا را به مدت ۱۰ سال داد. پالایشگاه‌های نفت استرالیا از کاهش میزان تقاضا برای سوخت و نفت به دنبال شیوع ویروس کرونا به شدت آسیب دید. به طوری که این آسیب به قدری سنگین بود که ممکن است این پالایشگاه‌ها را از ادامه فعالیت بازدارد. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا اعلام کرد؛ دولت با وجود این بحران همچنان از ظرفیت پالایش داخلی حمایت می کند. دولت استرالیا به منظور تقویت سوخت به ۲۱۱ میلیون دلار استرالیا به بودجه نیاز دارد.
چهار پالایشگاه متعلق به شرکتهای BP، اکسون موبل، ویوا انرژی گروپ و آمپول از این پیشنهاد دولت استرالیا استقبال کردند. شرکت‌های BP و آمپول اعلام کردند که باید جزییات این بسته را بررسی کنند تا تاثیر آن روی کسب و کارشان را ارزیابی کنند و به یک نتیجه برسند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری