آرامکو به عنوان ارزشمند‌ترین شرکت در جهان معرفی شد.

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت نفتی آرامکوی سعودی به دلیل رشدی که سرمایه آن در بازار داشته و به دنبال افت سهام شرکت‌های فناوری در آمریکا، به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان معرفی شد در صورتی که تا چندی پیش این عنوان از آن شرکت اپل بوده است. با وجود این که قیمت […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: شرکت نفتی آرامکوی سعودی به دلیل رشدی که سرمایه آن در بازار داشته و به دنبال افت سهام شرکت‌های فناوری در آمریکا، به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان معرفی شد در صورتی که تا چندی پیش این عنوان از آن شرکت اپل بوده است.
با وجود این که قیمت نفت برنت به دیل نگرانی ناشی از شیوع بیشتر ویروس کرونا در ماه اخیر حدود ۱۲ درصد سقوط کرد و به ارزش آن به کمتر از  ۴۰ دلار در هر بشکه رسید. در این شرایط سهام شرکت اپل در ماه سپتامبر حدود ۱۷ درصد افت کرد و این به معنای سیر نزولی ارزش سهام شرکت اپل بوده است، اپل و آرامکو تنها شرکت‌هایی در جهان هستند که ارزش بازارشان به مرز دو تریلیون دلار رسید.
آرامکو بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است، اواسط ماه دسامبر سال گذشته به عنوان ارزشمندترین شرکت در جهان معرفی شد و شرکت اپل در ماه ژوئیه که ارزش سهام شرکت‌های فناوری در بحبوحه اقدامات محرک مالی و پولی آمریکا افزایش پیدا کرده بود، عنوان ارزشمندترین شرکت در جهان را از آرامکو پس گرفت.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری