آخرین اخبار درباره‌ی وضعیت واکسن کرونا ساخت ایران

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: طبق گفته‌های مدیرکل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت: شرکت‌های تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا تست‌های اولیه خود را به روی نمونه‌های حیوانی انجام دادند و به زودی به فاز تست انسانی وارد می‌شود‌. وی در ادامه عنوان کرد: در حوزه تولید واکسن کرونا ما دانش و امکانات لازمه را […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: طبق گفته‌های مدیرکل دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت: شرکت‌های تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا تست‌های اولیه خود را به روی نمونه‌های حیوانی انجام دادند و به زودی به فاز تست انسانی وارد می‌شود‌. وی در ادامه عنوان کرد: در حوزه تولید واکسن کرونا ما دانش و امکانات لازمه را در اختیار داریم و به نتایج مثبتی رسیده‌ایم اما ممکن است در مرحله تست انسانی با چالش‌هایی مواجه شویم به همین دلیل است که هنوز به تایید سازمان بهداشت جهانی نرسیده است.
تولید واکسن مراحل مختلفی دارد و ممکن است در هر فازی با علائم متفاوتی رو‌به رو شویم، باید دید که واکسن بر روی فاز انسانی و فاز حیوانی چه علائم مثبت و منفی دارد. تاکنون چند شرکت در زمینه سلول درمانی اعلام آمادگی کردند و در حال فعالیت و پژوهش در این زمینه هستند.وی در انتهای سخنان خود به برخی از گیاهان دارویی که می‌توانند التهابات دستگاه تنفسی را کاهش دهند اشاره کردبه طوری که چندین شرکت دانش‌بنیان در این زمینه و در حوزه سلامت مشغول به تحقیق و پژوهش هستند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری