شروع فعالیت بزرگترین LNG خاورمیانه از شش ماه دیگر

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کویت قصد دارد تا بزرگترین پایانه واردات گاز طبیعی مایع (LNG) خاورمیانه را در ماه مارس خواهد افتتاح کند. در پایانه الزور کویت حدود ۲۲ میلیون تن برابر با  ۳۱ میلیارد متر مکعب در سال LNG ذخیره خواهد شد با این حساب ظرفیت منطقه دو برابر می‌شود. طبق […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کویت قصد دارد تا بزرگترین پایانه واردات گاز طبیعی مایع (LNG) خاورمیانه را در ماه مارس خواهد افتتاح کند. در پایانه الزور کویت حدود ۲۲ میلیون تن برابر با  ۳۱ میلیارد متر مکعب در سال LNG ذخیره خواهد شد با این حساب ظرفیت منطقه دو برابر می‌شود. طبق گزارش منتشر شده از شرکت BP، انتظار می رود بازار LNG رشد سریع‌تری داشته باشد و دلیل آن هم تنها پیشروی به سمت انرژی و سوخت پاک بوده است. طبق پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۳۵، LNG سالانه به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد متر مکعب در مقایسه با حجم فعلی افزایش خواهد داشت.
کویت یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت در جهان است. این کشور عضو اوپک بوده و در سال ۲۰۱۹ ۱۸.۴ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرده است. دولت کویت هنوز تصمیم قطعی درباره‌ی نگهداری کشتی نفتی که LNG دریافت می‌کند نگرفته است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری