سقوط میزان تولیدات نفتی آمریکا پس از وقوع طوفان

به گزارش شیمی‌‌نیوز به نقل از ایسنا: با وقوع طوفان سالی حدود یک چهارم تولیدات نفت و گاز فراساحلی آمریکا از روز چهارشنبه متوقف شده است.  این طوفان باران‌های شدیدی را به همراه داشته و باعث کاهش میزان مصرف سوخت در قسمت جنوب شرقی آمریکا شد و در نتیجه منجر به صعود قیمت نفت و […]

به گزارش شیمی‌‌نیوز به نقل از ایسنا: با وقوع طوفان سالی حدود یک چهارم تولیدات نفت و گاز فراساحلی آمریکا از روز چهارشنبه متوقف شده است.  این طوفان باران‌های شدیدی را به همراه داشته و باعث کاهش میزان مصرف سوخت در قسمت جنوب شرقی آمریکا شد و در نتیجه منجر به صعود قیمت نفت و بنزین و کاهش تولیدات نفت و گازی این کشور شده است. میزان تولیدات نفت و گاز خلیج مکزیکو حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت خام و ۷۵۹ میلیون فوت مکعب در روز گاز طبیعی بوده که متوقف شده که برابر با یک سوم از تعطیلی تولید ناشی از وقوع طوفان لارا در ماه اوت بوده است.

بنادر نفتی و شیمیایی که در امتداد رودخانه می سی سی پی بودند با عبور طوفان، کم کم در حال بازگشایی هستند و تولیدکنندگان نفت و گاز در حال بازگرداندن کارکنانشان به سکوهای فراساحلی در غرب و مرکز خلیج مکزیکو هستند. یک سخنگوی شرکت شورون اعلام کرد که پالایشگاه پاسکاگولای شورون که در می سی سی پی قرار دارد در حدود ۵۰ مایلی محل عبور طوفان بوده اما در سراسر شب فعال بوده است. پالایشگاه شرکت فیلیپس ۶۶ هم به ظرفیت ۲۵۵ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز در لوییزیانا تعطیل شده، شرکت رویال داچ شل هم تولید در پالایشگاه نورکو به ظرفیت ۲۲۷ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز در لوییزیانا را به حداقل رسانده است.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری