ارزان‌ترین سوخت در جهان که منجر به تولید برق می‌شود انرژی خورشیدی است

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: طبق گزارشات منتشر شده از آژانس بین المللی انرژی (IEA)انرژی‌های تجدیدپذیر در دهه جاری بسیار مورد توجه قرار گرفتند به طوری که از زغال سنگ به عنوان بهترین سوخت برای تولید برق پیشی خواهند گرفت. فتوولتائیک خورشیدی اکنون از نیروگاه‌های زغال سوز و گازسوز در اکثر کشورها ارزانتر […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: طبق گزارشات منتشر شده از آژانس بین المللی انرژی (IEA)انرژی‌های تجدیدپذیر در دهه جاری بسیار مورد توجه قرار گرفتند به طوری که از زغال سنگ به عنوان بهترین سوخت برای تولید برق پیشی خواهند گرفت. فتوولتائیک خورشیدی اکنون از نیروگاه‌های زغال سوز و گازسوز در اکثر کشورها ارزانتر است. هزینه های ارزانتر به همراه تلاش دولت‌ها برای کاهش آلایندگی و مقابله با تغییرات جوی، زغال سنگ را از شبکه های نیرو خارج خواهد کرد و تجدیدپذیرها ۸۰ درصد بازار تولید برق جدید را تا سال ۲۰۳۰ تصاحب می کنند.

از زمانی که گرایش شرکت‌های بزرگ در جهان به سمت تولید کمتر گازهای گلخانه‌ای رفت، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بسیار بیشتر از قبل شده است. نیروگاه‌های برق آبی بزرگترین منبع نیروی تجدیدپذیر خواهند بود و انرژی خورشیدی هم به دلیل کاهش هزینه تولید و نصب پنل‌های خورشیدی، به سرعت محبوبیت پیدا خواهد کرد. توسعه و دیجیتالی شدن شبکه برق باید به ۴۶۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۳۰ برسد که این میزان دو سوم بیشتر از هزینه سال گذشته است.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری