ارزانی اجناس در کشورهای اروپایی

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: متوسط تورم کشورهای اروپایی به منفی ۰.۳ درصد رسید. طبق آمار منتشر شده از اتحادیه اروپا، امروز ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا هستند و نرخ تورم در این کشورها حدود ۰.۲ درصد در مقایسه با ماه قبل کاهش پیدا کرد. تورم در بخش‌های مختلفی چون تنباکو و مواد […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: متوسط تورم کشورهای اروپایی به منفی ۰.۳ درصد رسید. طبق آمار منتشر شده از اتحادیه اروپا، امروز ۱۹ کشور عضو اتحادیه اروپا هستند و نرخ تورم در این کشورها حدود ۰.۲ درصد در مقایسه با ماه قبل کاهش پیدا کرد. تورم در بخش‌های مختلفی چون تنباکو و مواد غذایی با تورم ۰.۳۴ درصد، مواد خدمات با ۰.۲۴ درصد در رده بعدی قرار گرفت. از سوی دیگر انرژی با تورم منفی ۰.۸۱ درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشت.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین نرخ تورم برای کشور لهستان با ۳.۸ درصد، پس از آن کشور مجارستان با ۳.۴ درصد، جمهوری چک با ۳.۳ درصد و از طرفی کمترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی ۲.۳ درصد، قبرس با منفی ۱.۹ درصد و استونی با منفی ۱.۳ درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نرخ تورم آلمان منفی ۰.۴ درصد، فرانسه صفر درصد، اتریش ۱.۳ درصد و هلند یک اندازه‌گیری شده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری