آغاز واکسیناسیون یکی از شهرهای چینی با واکسن سینوواک

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: در کشور چین یکی از شهرها به عنوان انجام پرژه ملی انتخاب شده است، در این برنامه واکسن کووید ۱۹ به صورت کاملا آزمایشی به کارگران و اقشار در معرض خطر بالای ابتلا به این بیماری به ارزش ۶۰ دلار تزریق خواهد شد. طبق بیانیه منتشر شده […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: در کشور چین یکی از شهرها به عنوان انجام پرژه ملی انتخاب شده است، در این برنامه واکسن کووید ۱۹ به صورت کاملا آزمایشی به کارگران و اقشار در معرض خطر بالای ابتلا به این بیماری به ارزش ۶۰ دلار تزریق خواهد شد. طبق بیانیه منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری شهر جیاشینگ: قیمت هر دوز واکسن حدود ۲۹.۷۵ دلار (۲۰۰ یوان) برآورد شده است. هنوز مقامات چینی جزئیاتی درباره‌ی قیمت این واکسن بالقوه کووید ۱۹ منتشر نکردند.

سومین مرحله آزمایش بالینی واکسن کووید ۱۹ بالقوه اکنون در کشورهای برزیل، اندونزی و ترکیه در حال انجام است و نتایج تحلیل آن در ماه نوامبر منتشر خواهد شد. شرکت اندونزیایی «بیوفارما» قراردادی برای تأمین ۴۰ میلیون دوز واکسن با سینوواک امضا کرد. هزینه هر دوز واکسن پس از عرضه ۱۳.۶۰ دلار (۲۰۰ هزار روپیه) خواهد بود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری