ساخت ماده فلورسنت از ضایعات میوه و سبزی

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: یک مهندس فیلیپینی اخیرا توانسته با استفاده از ضایعات میوه و سبزیجات یک ماده فلورسنت جدید بسازد. از مهم‌ترین و بارزترین خصوصیات این ماده این است که نور را جمع کرده و آن را به برق تبدیل می‌کند. محقق و سازنده این ایده برنده “جایزه جیمز دایسون ۲۰۲۰ […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: یک مهندس فیلیپینی اخیرا توانسته با استفاده از ضایعات میوه و سبزیجات یک ماده فلورسنت جدید بسازد. از مهم‌ترین و بارزترین خصوصیات این ماده این است که نور را جمع کرده و آن را به برق تبدیل می‌کند. محقق و سازنده این ایده برنده “جایزه جیمز دایسون ۲۰۲۰ “(James Dyson award) شده است.

نام این نوآوری”Aureus”  است و در آن این مهندس فیلیپینی از ضایعات زراعی بالا چرخ شده(up-cycled) که می‌توانند به کناره‌های ساختمان متصل شوند استفاده کرده است.

این محقق که برنده جایزه جیمز دایسون شده به ارزش ۳۰ هزار پوند شده است، توانسته این نوآوری را با استخراج ترکیبات آلی فلورسنت از میوه‌ها و سبزیجاتی مانند هویج، بسازد. این ترکیبات قادر هستند تا نور فرابنفش پرانرژی را به نور مرئی تبدیل کنند و با استفاده از پنل‌های خورشیدی متصل به ماده، این نور مرئی به برق تبدیل خواهد شد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری