افزایش سرمایه گذاری شرکت‌های خارجی در کشور عربستان

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: خالد الفالح در روز گذشته اعلام کرد که سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی (FDI) در عربستان سعودی در نیمه اول سال جاری در مقایسه با سال گذشته در همین زمان حدود ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است. کشور عربستان سعودی میزبان نشست G20 در سال جاری است و جذب بیشتر […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: خالد الفالح در روز گذشته اعلام کرد که سرمایه‎گذاری مستقیم خارجی (FDI) در عربستان سعودی در نیمه اول سال جاری در مقایسه با سال گذشته در همین زمان حدود ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

کشور عربستان سعودی میزبان نشست G20 در سال جاری است و جذب بیشتر سرمایه‎ خارجی را یکی از مهم‌ترین اهداف عربستان برای رسیدن به برنامه‌های سال ۲۳۰  است. فالح در گذشته ریاست شرکت دولتی نفت سعودی آرامکوی عربستان را به ‌عهده داشته و در کنفرانس G20 اظهار کرد: سرمایه گذاری خارجی برای ما بسیار مهم بوده است و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا جذب سرمایه‌گذاری خارجی را افزایش دهیم. اقتصاد کشور عربستان تحت تأثیر فشار مضاعف همه‎گیری ویروس کرونا قرار گرفته و با پایین آمدن قیمت نفت درآمد کشور عربستان که به نفت بسیار وابسته بوده هم کاهش پیدا خواهد کرد.

 

منبع: شانا

 

اشتراک گذاری