تعطیلی پالایشگاه شل در آمریکا برای همیشه

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شل در پنجم ماه نوامبر اعلام کرد؛ هنوز نتوانسته خریداری برای این پالایشگاه در ۹۲ کیلومتری غرب نیواورلین در این شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا پیدا کند، بنابراین تصمیم گرفته تا به دلیل عدم فعالیت و عدم خرید این پالایشگاه آن را تا اطلاع ثانوی تعطیل کند. پالایشگاه […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: شل در پنجم ماه نوامبر اعلام کرد؛ هنوز نتوانسته خریداری برای این پالایشگاه در ۹۲ کیلومتری غرب نیواورلین در این شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا پیدا کند، بنابراین تصمیم گرفته تا به دلیل عدم فعالیت و عدم خرید این پالایشگاه آن را تا اطلاع ثانوی تعطیل کند. پالایشگاه کانونت اولین پالایشگاه آمریکا در منطقه گالف کوست است که به خاطر سقوط تقاضا نفت و محصولات پالایشی در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا برای همیشه تعطیل می‌شود. ۸ پالایشگاه دیگر در آمریکای شمالی در خطر تعطیلی قرار دارند که همگی این تعطیلات به دنبال تاثیرات شیوع ویروس کرونا بوده است. همه‌گیری ویروس کرونا تقاضا برای سوخت را ۳۰ درصد کاهش داده و تحلیلگران پیش بینی می‌کنند ۴.۷ میلیون بشکه در روز طی ۵ سال آینده از تقاضای جهانی برای سوخت کم شود.

شل در ماه جاری اعلام کرد میزان پالایش نفت خام در پالایشگاه پوآلو باکوم سنگاپور را نصف خواهد کرد. ظرفیت این پالایشگاه برابر با ۵۰۰ هزار بشکه در روز است.

 

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری