پیام ایران به شورای امنیت سازمان ملل پیرامون ترور دانشمند هسته‌ای

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، عنوان کرد: ۲۷ نوامبر سال ۲۰۲۰، در شهر آبسرد استان تهران، آقای محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته ایرانی، مورد حمله تروریستی افراد بیگانه قرار گرفت و به درجه شهادت نائل […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، عنوان کرد: ۲۷ نوامبر سال ۲۰۲۰، در شهر آبسرد استان تهران، آقای محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته ایرانی، مورد حمله تروریستی افراد بیگانه قرار گرفت و به درجه شهادت نائل شد. یکی از آخرین خدمات شهید فخری زاده در کشور نقش برجسته او در تولید اولین کیت بومی تشخیص کرونا بود که سهم بزرگی در تلاش‌های ملی ما در مهار این همه گیری در زمانی داشته است که ایران تحت تحریم‌های غیرانسانی و همه جانبه ایالات متحده است که به شدت مانع دسترسی ما به کالاهای بشردوستانه از جمله داروها و تجهیزات پزشکی می‌شود.
وی همچنین مدیریت توسعه واکسن کرونا را بر عهده داشته است.

در ادامه این نامه با اشاره به ترور چندین دانشمند برجسته ایرانی در حملات تروریستی طی دهه گذشته، آمده است: شواهد قاطع نشان می‌دهد که برخی از طرف‌های خارجی در پشت این ترورها بوده‌اند.

تخت‌روانچی در انتها به نامه خود اضافه کرد: ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده – با نشانه‌های جدی مسئولیت رژیم صهیونیستی در آن – تلاش ناامیدانه دیگری برای ایجاد ویرانی در منطقه ما و همچنین به هم زدن توسعه علمی و فناوری ایران است. وی همچنین با اخطار به ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در اجرای اقدامات ماجراجویانه علیه ایران، به ویژه در دوره باقی مانده از دولت کنونی ایالات متحده بر حق جمهوری اسلامی ایران برای اتخاذ همه اقدامات لازم را برای دفاع از مردم و تأمین امنیت خود، تاکید کرده است.

این اقدام تروریستی غیرانسانی باید به شدت محکوم شود و از سازمان ملل در خواست داریم تا اقدامات لازم را علیه عاملان آن انجام دهد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری