تامین ۲ خوراک طرح‌های الفینی توسط بیدبلند

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: سخنگوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در بیانیه‌ای عنوان کرد: امروز روز پرافتخاری برای صنعت نفت و پتروشیمی کشور است و با افتتاح مگاپروژه بیدبلند خلیج فارس، یازدهمین طرح از سبد طرح‌های سبد جهش دوم پتروشیمی در سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید. وی در ادامه افزود: تامین […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از شانا: سخنگوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در بیانیه‌ای عنوان کرد: امروز روز پرافتخاری برای صنعت نفت و پتروشیمی کشور است و با افتتاح مگاپروژه بیدبلند خلیج فارس، یازدهمین طرح از سبد طرح‌های سبد جهش دوم پتروشیمی در سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید. وی در ادامه افزود: تامین خوراک پایدار برای صنعت پتروشیمی، باعث خاموشی مشعل‌های میدان نفتی شد و از طرفی با افتتاح این طرح گازهای همراه نفت از سه استان کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان جمع‌آوری خواهند شد.

اولین محصولی که در این پالایشگاه تولید شد، متان است. بخشی از گاز اتان این پالایشگاه که مورد توجه صنعت پتروشیمی است، از طریق پتروشیمی گچساران به عنوان خوراک طرح‌های جدید پلی‌الفینی مصرف خواهد شد و بخشی دیگر نیز کمبود خوراک واحدهای الفینی منطقه ماهشهر را تامین خواهد کرد.

 

منبع: شانا

اشتراک گذاری