کشور ایران به دنبال تصاحب بازارهای عراق است

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: یک خبرگزاری آمریکایی در این باره عنوان کرد: هر ساله زائران ایرانی در تقویت درآمدهای ارزی گردشگری عراق نقش مهمی دارند. این زائران از شهرهای نجف و کربلا دیدن می کنند، از این رو روزانه حدود ۱۰۰ کامیون ایرانی حامل تجهیزات و مصالح ساختمانی، مواد غذایی و دارو […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: یک خبرگزاری آمریکایی در این باره عنوان کرد: هر ساله زائران ایرانی در تقویت درآمدهای ارزی گردشگری عراق نقش مهمی دارند. این زائران از شهرهای نجف و کربلا دیدن می کنند، از این رو روزانه حدود ۱۰۰ کامیون ایرانی حامل تجهیزات و مصالح ساختمانی، مواد غذایی و دارو راهی عراق می شوند.

در شمال کشور عراق مراکز خریدی وجود دارد که که در آن فرش‌های دست باف و اصیل ایرانی به چشم می خورد. یک نمایشگاه دار فرش ایرانی در این رابطه اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و ارزش پایین پولمان، ترجیح دادیم تا فرش‌ها را در این مرکز برای فروش قرار دهیم. پول به دست آمده چه دلار باشد و یا چه دینار ارزش آن به مراتب بسیار بالاتر از پول ایران است.. پولی که دریافت می کنیم چه دلار باشد چه دینار عراق از ریال با ارزش تر است. ۲۴ کسب و کار ایرانی از ۱۵ شهر این کشور نمایشگاهی را در شهر دهوک در کردستان عراق برگزار کردند.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری