صادرات فرآورده‌های نفتی کشور افزایش پیدا کرد

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: بیژن زنگنه وزیر نفت کشور، اظهار کرد: صادرات محصولات نفتی کشور با وجود تحریم‌های همه جانبه آمریکا افزایش پیدا کرده است. زنگنه عنوان کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و مایک پمپئو، به زباله‌دان تاریخ پیوسته‌اند ولی ماه هستیم و با امید بیشتر کشور را می‌سازیم.  وی ادامه […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از تسنیم: بیژن زنگنه وزیر نفت کشور، اظهار کرد: صادرات محصولات نفتی کشور با وجود تحریم‌های همه جانبه آمریکا افزایش پیدا کرده است. زنگنه عنوان کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و مایک پمپئو، به زباله‌دان تاریخ پیوسته‌اند ولی ماه هستیم و با امید بیشتر کشور را می‌سازیم.  وی ادامه داد: هدف ترامپ صفر کردن صادرات نفت و نابودی ما بوده است ولی ما بالاترین رکورد صادرات را در تاریخ صنعت نفت طی دوره تحریم داشته‌ایم.

ترامپ در ۲۰۱۸ بود که از قرار داد و تواقف با ایران خارج شد و تحریم‌های سختگیرانه و شدید خود را به روی ایران اعمال کرد، به دنبال این موضوع صادرات ایران کمتر از ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسید در صورتی که در سال  ۲۰۱۸  برابر با ۲.۸ میلیون بشکه در روز بود.
اما اکنون جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده اگر ایران به مفاد قرارداد اتمی برجام متعهد بماند یعنی برنامه اتمی خود را در عوض برداشته شدن تحریم های اقتصادی محدود کند، آمریکا هم به این قرارداد باز خواهد گشت.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری