شوک قیمت‌های پایه به بازار محصولات پتروشیمیایی و پلیمری

به گزارش شیمی‌نیوز: قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمیایی که در روز گذشته اعلام شد با روند صعودی همراه بود. این روند صعودی تولیدکنندگان را شوکه کرد. در این روزهای پایانی سال که بازار بسیار ملتهب است این افزایش قیمت باور نکردنی بود. طبق نظر کارشناسان اگر همین روند با شیب کمتر در سال بعد هم ادامه […]

به گزارش شیمی‌نیوز: قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمیایی که در روز گذشته اعلام شد با روند صعودی همراه بود. این روند صعودی تولیدکنندگان را شوکه کرد. در این روزهای پایانی سال که بازار بسیار ملتهب است این افزایش قیمت باور نکردنی بود. طبق نظر کارشناسان اگر همین روند با شیب کمتر در سال بعد هم ادامه پیدا کند پیچیدگی‌های عجیبی را شاهد خواهیم بود.
در این بازار PVC  امولسیون (E6834) با بیش از ۱۴ درصد رشد قیمت  بیشترین رشد نرخ‌های پایه پلیمرها را به خود اختصاص داد و پس از آن سبک خطی، سنگین اکستروژن و پلی‌پروپیلن‌ها در رتبه‌های بعدی رشد قیمت‌های پایه قرار گرفتند. البته PVC سوسپانسیون و ABS در بین پلیمرها با افت قیمت‌ پایه همراه بودند.

بازارهای جهانی در یک فاز افزایشی هستند، اما واقعیت‌های بازارهای داخلی یا بازارهای صادراتی منطقه‌ای مطلب دیگری است که نیاز به بررسی مجدد دارد.

اشتراک گذاری