آیا مسدود شدن کانال سوئز برای قیمت نفت اهمیت دارد؟

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کانال سوئز یکی از راه‌ها ارتباطی برای نقل و انتقال دریایی است. اکنون با بسته شدن این کانال به دست یک کشتی باربری قیمت‌ نفت در بازار جهانی تحت تاثیر بسیایر قرار گرفته است. کشتی کانتینری ۴۰۰ متری “اور گرین” که یک کشتی در اندازه یک آسمانخراش است، […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از ایسنا: کانال سوئز یکی از راه‌ها ارتباطی برای نقل و انتقال دریایی است. اکنون با بسته شدن این کانال به دست یک کشتی باربری قیمت‌ نفت در بازار جهانی تحت تاثیر بسیایر قرار گرفته است. کشتی کانتینری ۴۰۰ متری “اور گرین” که یک کشتی در اندازه یک آسمانخراش است، در باریک‌ترین بخش کانال، مسیر را مسدود کرده است و به دلیل به گل نشستن نمی‌تواند حرکت کند. در روز سه شنبه این کشتی باربری با پرچم پاناما در حال عبور از کانال سوئز بود، که به دلیل وزش باد شدید از پهلو در مسیر رفت و آمد کشتی‌ها از حرکت ایستاد.

تا به این لحظه تلاش‌ها برای رهاسازی این کشتی کانتینری و پایان دادن به ترافیک کشتی‌هایی در این کانال همچنان ادامه دارد. با وجود شکست‌های پی در پی نیروها دست از تلاش برنمی‌دارند.
از طرفی مسدود شدن کانال سوئز نرخ کرایه نفتکش‌های سوخت را افزایش داده و زنجیره تامین جهانی همه کالاها را در معرض اختلال بیشتری قرار داده است.

 

منبع: ایسنا

 

اشتراک گذاری