تعطیلی مجتمع براسکم در برزیل

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از نیپنا: شرکت پتروشیمی براسکم برزیل از روز گذشته تصمیم گرفت تا فعالیت در مجتمع سائوپائولو را به‌منظور انجام عملیات نگهداری و تعمیرات دوره‌ای برای مدت ۵۱ روز متوقف کند. این تعطیلی ممکن است بر تولید مواد شیمیایی و فعالیت واحدهای پلی‌اتیلن مجتمع سائوپائولو تأثیر گسترده‌ای بگذارد. بخش عمده‌ای از این […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از نیپنا: شرکت پتروشیمی براسکم برزیل از روز گذشته تصمیم گرفت تا فعالیت در مجتمع سائوپائولو را به‌منظور انجام عملیات نگهداری و تعمیرات دوره‌ای برای مدت ۵۱ روز متوقف کند. این تعطیلی ممکن است بر تولید مواد شیمیایی و فعالیت واحدهای پلی‌اتیلن مجتمع سائوپائولو تأثیر گسترده‌ای بگذارد.
بخش عمده‌ای از این تعطیلی به منظور تعمیر و نگهداری توربین‌های بخار در یکی از کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی است. براسکم هشدار داد که ممکن است در روزهای ابتدایی و پایانی عملیات تعمیر و نگهداری، گازسوزی در بعضی از مشعل‌ها افزایش پیدا کند. از طرفی براسکم اعلام کرد که برای افزایش سطح ذخیره‌سازی خود برنامه‌ریزی کرده تا حین اجرای عملیات نگهداری و تعمیرات دوره‌ای زنجیره تأمین تحت تأثیر قرار نگیرد. به این ترتیب عرضه و تقاضا در برزیل برای چند ماه آینده متعادل است زیرا به گفته یک تاجر مبدل‌ها، مصرف رزین کاهش یافته است.

منبع: نیپنا

 

اشتراک گذاری