اخبار خوبی در ارتباط با واکسیناسیون در راه است

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: علیرضا رئیسی در گفت وگوی اخیر خودعنوان کرد؛ ماه آینده گشایش خوبی در بحث واکسن کرونا هم در تولید داخلی و هم خارجی خواهیم داشت و تولید واکسن‌های برکت، رازی و پاستور در مراحل بسیار خوبی هستند. ما درخواست خرید واکسن به کشورهای مختلف ارسال کردیم و برای واکسن […]

به گزارش شیمی‌نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: علیرضا رئیسی در گفت وگوی اخیر خودعنوان کرد؛ ماه آینده گشایش خوبی در بحث واکسن کرونا هم در تولید داخلی و هم خارجی خواهیم داشت و تولید واکسن‌های برکت، رازی و پاستور در مراحل بسیار خوبی هستند. ما درخواست خرید واکسن به کشورهای مختلف ارسال کردیم و برای واکسن اسپوتنیک روسیه که حدود ۲ میلیون قرارداد بستیم به حدود یک میلیون رسیدرئیسی ادامه داد: در سبد کوواکس ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز خریداری کردیم، اما شرکت‌هایی که واکسن را در اختیار کوواکس باید قرار می‌دادند بدعهدی کردند.

وی در ادامه عنوان کرد، ما قول داده بودیم تا قبل از پایان سال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از افراد آسیب پذیر را واکسینه کنیم، ولی با توجه به بدعهدی‌های صورت گرفته فاز یک این واکسیناسیون در پایان فروردین ماه به پایان می‌رسد. انستیتو پاستور تا اواخر اردیبهشت امکان تولید میزان قابل توجهی واکسن را دارد و بنیاد برکت هم قول دادند تا خرداد ماه واکسن را در اختیار ما قرار دهند.

وی در ادامه درباره تغییر رنگ کرونایی شهرها نیز گفت: اینکه رنگ بندی شهرها در وضع‌های مختلف و سیاه قرار گرفته یک تحلیل کارشناسی بوده است.
رئیسی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: در برخی از شهرها با توجه به اینکه در وضع قرمز هستند، ولی شاخص خیلی بالا رفته است و اگر رنگ بندی را در نظر بگیریم در وضع فوق قرمز قرار دارند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری